Widzisz wielu biegaczy na mieście? Zastanawiające jest tylko to, czy biegają oni dla kondycji, czy po to, aby spalić swoją tkankę tłuszczową?

Dzisiaj odpowiemy sobie na to właśnie nurtujące pytanie wszystkich osób, którzy lubią sport.

Bieganie – ile tłuszczu spalisz na godzinę?

Zastanawiające jest tylko to, że samo bieganie truchtem nie wiele nam pomoże, podczas chęci spalenia tkanki tłuszczowej. Nie wiem, czy wiesz, ale naukowcy od lat badają, tę dyscyplinę sportu zastanawiając, się nad tym ile człowiek tak naprawdę spala swoich kalorii, czyli inaczej tkanki tłuszczowej, podczas godzinnego biegu. Odpowiedź wreszcie na ten temat powstała.

Okazuje się, że podczas godzinnego biegu jesteśmy w stanie spalić od 60 do 80 kalorii. Na to wychodzi, że w ciągu dnia biegając, od 1 godziny do 3 godzin spalamy, od 180 do 240 kalorii. Porównując to do tego, że osoba uprawiająca bieganie i takie treningi waży, mniej więcej 75 kilogramów a jej dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to aż 2000 kalorii (jak dla mężczyzny) spalając, tylko 180 a 240 kalorii nie jest dużo, więc dlaczego biegacze biegają i uprawiają tę dyscyplinę?

Bieganie a kondycja

Istnieje jeden z powodów, dla których biegacze biegają i uwielbiają tę dyscyplinę sportową. Jest to między innymi kondycja, którą posiadają i chcą posiadać. Robią to dla zdrowia płynnego oddechu i dobrej jakości pracy płuc. Bieganie nie pomoże w spaleniu tkanki tłuszczowej, jedynie wzmocni Twoją wytrwałość a sporty siłowe, bądź cardio pomoże Ci ją zgubić.

Bieganie czy pomoże w treningach cardio?

Każdy szuka sportu, który pomoże spalić mu tkankę tłuszczową. Tak, więc jeżeli bieganie w tym Ci nie pomoże, to co innego Ci pomoże? Trening Cardio. Jednakże, aby uprawiać codziennie dobrej jakości i intensywny trening cardio potrzebujesz doskonałej kondycji, gdzie w tym przypadku pomoże Ci bieganie.

Podsumowując, ten temat bieganie nie pomoże, Ci spalić wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, abyś mógł zobaczyć efekty gołym okiem, ale pomoże Ci nabyć kondycję, która zapewni spalenie tkanki tłuszczowej.

Bieganie i dieta w spalaniu tkanki tłuszczowej

Czy dieta pomoże spalić Twoją tkankę tłuszczową? Czytając wiele poradników, książek w sprawie dietetyki i odżywiania trafiałem na różne rodzaje diet i stwierdzenia, że dieta nie pomaga spalać tkanki tłuszczowej. Tak więc co pozwoli na spalenie tkanki? Przekonajmy, się co jest, prawdziwe a co fałszywe.

Dieta to nic innego jak spis spożywanych przez nas „zdrowych” dań, które pomogą kontrolować nasze tłuszcze i ciało dodatkowo to dieta pomaga stworzyć nam masę mięśniową spalić tłuszcz przy dodatkowych ćwiczeniach.

Skoro już wiesz, czym jest dieta to teraz podstawowe trudne pytanie, czy ten spis dań pomoże nam spalić tkankę tłuszczową?

Korzystając z diety profesjonalnej dobrze dopasowanej do naszego organizmu wagi, wieku i wzrostu faktycznie wpłynie, na nasze zapotrzebowanie w ciągu dnia poczujemy, się lepiej, ale nasza psychiczna część będzie wykończona, ponieważ to ona będzie walczyć z zachciankami jak pizza, kebab, czy napojami gazowanymi. Dlatego trzymanie ścisłej diety również nie jest dla nas zdrowe.

Tak, więc czy dieta pomoże nam spalić tkankę tłuszczową? W jakimś sensie tak. Pomoże nam ją spalić, ale nie zadziała ona z dnia na dzień. Trzymanie samej diety dużo nam nie pomoże. Naukowcy obalili mit, który twierdzi, że aż 70 procent części w czasie spalania tkanki tłuszczowej to dieta. Dlaczego? Dlatego, że bez ćwiczeń wyrzeczeń wiary w swoje umiejętności i chęci nie spalisz nic, również dlatego trzymanie diety jest zdrowe dla nas ogólnie, ale nie pomoże nam aż 70 procent w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Dieta jest w stanie nam pomóc w 15 procentach. Jeżeli będziemy umieli ją rozgraniczyć.

Podsumowanie – spalanie tkanki tłuszczowwej

Korzystając, ze swojej diety pamiętaj, aby, raz w tygodniu się od niej uwolnić i pozwolić sobie, na co masz ochotę, wówczas odpocznie Twoja psychiczna część treningów, która aż w 50 procentach odpowiada za sukces w odchudzaniu i spalaniu tkanki tłuszczowej. Pamiętaj dieta to tylko 15 procent sukcesu!