Patrząc na listę diet, w oczy rzuca się jej długość oraz różnorodność. Praktycznie na wszystko można znaleźć określoną dietę.

Wydaje się, że obecnie najpopularniejsze są diety na odchudzanie i właśnie do tej kategorii należy również dieta koperkowa.

Co warto wiedzieć o diecie koperkowej?

Dieta koperkowa jak sugeruje sama nazwa, będzie opierać się na koperku. Należy ona do diet odchudzających i pozwala schudnąć około 4 kilogramów w 10 dni, bo właśnie tyle trwa dieta. Nie można powiedzieć, że jest to mało, ale też wielkiej rewelacji nie ma, bo wiele diet daje lepsze efekty. Jednak dieta koperkowa ma inne plusy.

Przede wszystkim dieta nie jest restrykcyjna, ma swoje zasady, których należy przestrzegać, ale nie należy do diet, gdzie jeden mały błąd niweczy cały dotychczasowy wysiłek. Nie jest również dietą, gdzie człowiek będzie chodził głodny, należy rzecz jasna zachować umiar, ale można się przy niej w miarę najeść. Główny produkt to koper, więc jak ktoś go lubi, to nie będzie narzekał na dietę, na jej smak.

Warto powiedzieć, że dieta ma także przeciwwskazania i nie wszyscy mogą ją stosować. Osoby, które mają problemy z jelitami, żołądkiem, drogami moczowymi, czy nerkami powinny znaleźć inną dietę, bo wspomniana dieta może im zaszkodzić.

W skład diety koperkowej wchodzą:

  • owoce (bez bananów i winogron),
  • surowe warzywa,
  • jajka,
  • sery i zboża.

Natomiast w trakcie trwania diety należy wykluczyć:

  • ryby,
  • mięso,
  • półprodukty,
  • słodycze.

Przykładowe menu diety koperkowej

Śniadanie: sałatka z ogórka z dodatkiem koperku, doprawiona na przykład oliwą. Jak ktoś chce może też dodać do śniadania chleb zbożowy.

Lunch: koperek, ogórki i chleb dietetyczny.

Przekąska: można całkowicie zrezygnować lub spożyć dwa świeże ogórki.

Obiad: zupa koperkowa.

Kolacja: herbata koperkowa. Tuż przed snem również można wypić herbatę z koperku.

Dieta koperkowa – podsumowanie

Dieta koperkowa jest jedną z wielu diet odchudzających. Osoby, które nie potrzebują spektakularnych efektów i chcą lekką dietę, która nie będzie dużym wyzwaniem i oczywiście nie mają przeciwwskazań do jej stosowania, powinny się zainteresować dietą koperkową.

3-4 kilogramy w 10 dni przy małej restrykcyjności diety to całkiem dobry wynik, a jak ktoś potrzebuje lepszych efektów, to wybierze inną dietę. Na koniec można dodać, że dieta koperkowa nie jest dietą popularną, ale nie jest to też dieta tabu i warto ją wypróbować, szczególnie jak ktoś lubi koperek.